"44 aplikues për investime strategjike, vetëm katër takime brenda dy viteve për t'i shqyrtuar këto aplikime" - Gazeta Express
string(104) "44-aplikues-per-investime-strategjike-vetem-kater-takime-brenda-dy-viteve-per-ti-shqyrtuar-keto-aplikime"

Lajme

Gazeta Express

28/06/2022 11:38

“44 aplikues për investime strategjike, vetëm katër takime brenda dy viteve për t’i shqyrtuar këto aplikime”

Lajme

Gazeta Express

28/06/2022 11:38

Për dy vite Këshilli ndër-ministror ka mbajtur vetëm katër takime për t’i shqyrtuar 44 aplikime për investime strategjike.

Kryetari i Komisionit për Ekonomi, Ferat Shala e ka pyetur ministren e Tregtisë, Ndërmarrësisë dhe Industrisë, Rozeta Hajdari se si është e mundur të ketë kaq pak takime të Këshillit ndërministror.

Lexo Edhe:

“Bëhet fjalë për gati 1 miliardë euro investime në ekonominë e Kosovës”, ka thënë Shala.

Ai e ka pyetur edhe ministren se si është e mundur që ajo bisedon në WhatsApp me investitorët strategjikë. /Express