43 vite pa dalë nga garazhi, BMW-ja e rrallë del në ankand - Gazeta Express
string(57) "43-vite-pa-dale-nga-garazhi-bmw-ja-e-rralle-del-ne-ankand"

Lajme

Gazeta Express

25/06/2022 14:20

43 vite pa dalë nga garazhi, BMW-ja e rrallë del në ankand

Lajme

Gazeta Express

25/06/2022 14:20

Një makinë e rrallë BMW, që nuk e ka parë dritën e diellit prej 43 vitesh, do të dalë së shpejti në ankand dhe pritet të shitet më shumë se 2 milionë dollarë.

BMW 507 Series II Roadster, e vitit 1957, ka qëndruar në një garazh në Filadelfia që nga viti 1979.

Lexo Edhe:

Fillimisht, kjo makinë është dërguar në Venezuelë, më pas në Kanada, derisa u ble nga amerikani që e futi në garazh./A2CNN