3 shenjat e horoskopit që kanë lindur për të festuar gjithë jetën - Gazeta Express
string(65) "3-shenjat-e-horoskopit-qe-kane-lindur-per-te-festuar-gjithe-jeten"

3 shenjat e horoskopit që kanë lindur për të festuar gjithë jetën

Fun

Gazeta Express

13/06/2024 21:20

DEMI- Demi është një person që i do zakonet tradicionale. Ai është i çmendur për fshatin e tij, për festat ku do të bashkohet me të gjithë bashkëfshatarët dhe do të kërcejë deri në mëngjes.

Klarineta, sufllaqe, birra, mishi i pulës e të tjera, i bëjnë Demit të presin me padurim të jetojnë këto mbrëmje tradicionale.

Lexo Edhe:

GAFORRJA- Kur flasim për traditën, Gaforrja është shenja e parë që na vjen ndërmend. Ajo është një person që e do gjithë këtë atmosferë të festave verore, fshatit, familjes, valleve tradicionale, ushqimit, birrës dhe verës. Jepini asaj një festë dhe merrni shpirtin e saj!

SHIGJETARI- Shigjetarit i pëlqejnë festat në përgjithësi. Ai është personi i parë që hipi në pistën e kërcimit për të kërcyer. Do ta shihni së pari në shami duke tërhequr zvarrë vallen. Ai është shpirti i gjithë festës. Do të bëjë gabimet më të mëdha në kërcim dhe do ta shijojë me shpirt. Ai ka lindur për argëtim dhe vallëzim.