3 qytete në hartën e COVID në Shqipëri, rastet e fundit - Gazeta Express
string(54) "3-qytete-ne-harten-e-covid-ne-shqiperi-rastet-e-fundit"

3 qytete në hartën e COVID në Shqipëri, rastet e fundit

Shqiperi

Gazeta Express

05/02/2023 17:56

Në Tiranë, në Krujë dhe Vlorë janë identifikuar rastet e fundit me COVID në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë raporton se nga 208 testime në 24 orët e fundit janë kryer 208 testime, nga të cilët 7 qytetarë ka rezultuar pozitivë me COVID19, në Bashkitë: 5 në Tiranë, nga 1 qytetarë në Krujë, Vlorë.

Lexo Edhe:

Janë 117 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin. Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 1 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 2 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 329,564 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 5 Shkurt 2023)

Raste të reja ditore 7
Të shëruar në 24 orë 2
Të shtruar në spitale 1
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 208

Testime totale 2,032,554
Raste pozitive 333,277
Raste të shëruara 329,564
Raste Aktive 117
Humbje jete 3,596

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 98
Fier 8
Vlorë 3
Berat. 3
Durrës. 3
Elbasan. 2

/Gazeta Express