3 ndeshje, 3 fitore për Kosovën U16 - Gazeta Express
string(34) "3-ndeshje-3-fitore-per-kosoven-u16"

Gazeta Express

24/07/2023 23:41

3 ndeshje, 3 fitore për Kosovën U16

Gazeta Express

24/07/2023 23:41

Kosova U16 ka shënuar fitore në ndeshjen ndaj Andorrën me rezultat 90:97 (20:20,25:26,27:36,18:15).

Kjo është fitorja e tretë me radhë e “Dardanëve” të rinj të cilët janë të parët në grup me tri fitore e asnjë humbje.

Lexo Edhe:

Tek Kosova më të mirët ishin Mal Tusuni me 20 pikë dhe 28 kërcime si dhe Drin Tafilaj me 15 pikë të tjera.

Sot gjatë ditës janë zhvilluar edhe tri ndeshje të tjera, Malta ka fituar ndaj Gjibraltarit 57:48, Armenia ka mposhtur Shqipërinë 87:59, kurse Azerbajxhanit ka shënuar fitore ndaj San Marinos me rezultat 96:47.