3 kg për 3 ditë – dieta e ushtrisë është regjimi që ju nevojitet para se të filloni plazhin - Gazeta Express

Shneta

Gazeta Express

09/05/2021 10:47

3 kg për 3 ditë – dieta e ushtrisë është regjimi që ju nevojitet para se të filloni plazhin

Shneta

Gazeta Express

09/05/2021 10:47

Çajin apo kafenë duhet ta pini me shumë pak sheqer, ose pa sheqer fare.

Deri më sot, mund të keni dëgjuar rreth shumë rreth dietave e mund të keni ndjekur shumë të tilla, por e sigurt që për dietën e ushtrisë nuk keni pasur dijeni më parë.

Lexo Edhe:

Vetë nga emri kupton që mund të jetë një regjim i rreptë i të ushqyerit ndaj nëse nuk keni një disiplinë të fortmë mos u mundoni ta mbani. Ky plan ushqimor do t’ju bëjë të bini 3 kg në 3 ditë, transmeton lajmi.net.

Dita e parë

Mëngjes: Një fetë bukë e thekur me gjalp kikiriku, gjysmë qitro ,një filxhan çaj apo kafe

Dreka:  Një fetë bukë integrale, më pak se 100 g peshk ton, çaj apo kafe sipas dëshirës

Darka: 85 g mish të përgatitur me pak bizele, një mollë, gjysme banane, një kupë akullore

Dita e dytë

Mëngjesi: Një fetë bukë e thekur, një vezë e zier, gjysmë banane, çaj apo kafe sipas dëshirës

Dreka: Një vezë e zier, një fetë djathë i bardhë, 5 biskota, çaj apo kafe.

Darkë: Një karotë dhe 50 gbrokoli të zier, gjysmë banane, një kupë akullore me vanilje, shkruan “Living”.

Dita e tretë

Mëngjesi: 50 g djathë i bardhë, 5 biskota, mollë, çaj apo kafe

Dreka: Një fetë bukë, një vezë, çaj apo kafe sipas dëshirës

Darka: Peshk ton, gjysmë banane, një kup akullore

Shënim: çajin apo kafenë duhet ta pini me shumë pak sheqer, ose shqeto fare. /ln/