25 yjet hollivudiane që kanë qenë mysafirë në serialin e popullarizuar “Friends” - Gazeta Express

25 yjet hollivudiane që kanë qenë mysafirë në serialin e popullarizuar “Friends”

Gazeta Express

25/04/2020 8:32

Kult komedia televizive, “Friends”, ka zgjatur plot dhjetë vite (1994-2004), ndërsa gjatë asaj kohe në episodet e serialit janë shfaqur një numër i madh i emrave të njohur të Hollywoodit.

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matthew Perry, Matt LeBlanc dhe David Schwimmer i kanë argëtuar fansat e serialit me vite të tëra, ndërsa kjo komedi është pëlqyer edhe nga gjenerata e re pas shfaqjes në Netflix.

Mirëpo, pos gjashtë protagonistëve kryesorë, kohë pas kohe në episode të caktuara janë përfshirë karaktere të ndryshme që janë portretizuar nga emra të njohur hollivudianë.

Disa prej tyre ishin të famshëm që atëherë, si Brad Pitt e Julia Roberts, ndërsa të tjerët janë bërë të popullarizuar më vonë, siç është shembulli me Dakota Fanning e Giovanni Ribisi.

Friends – Smart little girl and Joey

Friends Season 10 Episode 14 “The One with Princess Consuela” If You Want To Support This Channel: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted…

Brad Pitt është paraqitur në sezonin e tetë dhe luante një koleg që kishte shkuar në shkollë me Monican dhe Rachelin. Karakteri i tij e urren Rachelin, sepse kishte bërë shaka në dëm të tij. Ai më herët kishte qenë i plotë, njësoj sikur Monica, ndërsa duke shikuar karakterin që luante Pitt, vështirë se mund të besohej.

Friends – Will hates Rachel [ Brad Pitt ]

Friends Season 8 Episode 9 “The One with the Rumor” If You Want To Support This Channel: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id…

Chandler takon sërish shoqen e tij të klasës, Susie, të cilën e ka tallur në shkollë. Kjo vajza ka ardhur të hakmerret, ndërsa rolin e saj e luan Julia Roberts.

Friends – Chandler and Susie Moss – Women’s underpants (Julia Roberts)

Friends Season 2 Episode 13 “The One After the Superbowl” If You Want To Support This Channel: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_but…

I njohur si ‘doktor House’ nga seriali i famshëm me të njëjtin emër, Hugh Laurie, e ka luajtur rolin e një zotërie që qëndron ulur pranë Rachelit gjatë udhëtimit me aeroplan drejt Londrës.

Hugh Laurie on “Friends”

From Season 4 of Friends – Rachel was flying to London to break up Ross and Emily’s wedding when she encountered a troublesome passenger. “Friends” was owned…

Komiku Charlie Sheen nuk ka munguar në këtë serial. Ai u shfaq në sezonin e dytë të “Friends” duke luajtur rolin e të dashurit të Phoebe.

Friends – Phoebe and Ryan Romantic dinner – Ross and Rachel Hey, Sailor

Friends Season 2 Episode 23 “The One with the Chicken Pox” If You Want To Support This Channel: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_bu…

Sean Penn ka luajtur rolin e Eric, i dashuri i motrës binjake të Phoebe. Ai mendon se e dashura e tij është një mësues e mirë që merret me punë bamirëse, mirëpo Phoebe ia thotë të vërtetën.

Friends – Phoebe y Eric

Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

Showbiz/ 25 yjet e mëdha hollivudiane që kanë qenë mysafirë në serialin e popullarizuar “Friends”

news image
sinjali fb

Sinjali.com
25 April 2020 08:11


Kult komedia televizive, “Friends”, ka zgjatur plot dhjetë vite (1994-2004), ndërsa gjatë asaj kohe në episodet e serialit janë shfaqur një numër i madh i emrave të njohur të Hollywoodit.

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matthew Perry, Matt LeBlanc dhe David Schwimmer i kanë argëtuar fansat e serialit me vite të tëra, ndërsa kjo komedi është pëlqyer edhe nga gjenerata e re pas shfaqjes në Netflix.

Mirëpo, pos gjashtë protagonistëve kryesorë, kohë pas kohe në episode të caktuara janë përfshirë karaktere të ndryshme që janë portretizuar nga emra të njohur hollivudianë.

Disa prej tyre ishin të famshëm që atëherë, si Brad Pitt e Julia Roberts, ndërsa të tjerët janë bërë të popullarizuar më vonë, siç është shembulli me Dakota Fanning e Giovanni Ribisi.

Brad Pitt është paraqitur në sezonin e tetë dhe luante një koleg që kishte shkuar në shkollë me Monican dhe Rachelin. Karakteri i tij e urren Rachelin, sepse kishte bërë shaka në dëm të tij. Ai më herët kishte qenë i plotë, njësoj sikur Monica, ndërsa duke shikuar karakterin që luante Pitt, vështirë se mund të besohej.

Chandler takon sërish shoqen e tij të klasës, Susie, të cilën e ka tallur në shkollë. Kjo vajza ka ardhur të hakmerret, ndërsa rolin e saj e luan Julia Roberts.

I njohur si ‘doktor House’ nga seriali i famshëm me të njëjtin emër, Hugh Laurie, e ka luajtur rolin e një zotërie që qëndron ulur pranë Rachelit gjatë udhëtimit me aeroplan drejt Londrës.

Komiku Charlie Sheen nuk ka munguar në këtë serial. Ai u shfaq në sezonin e dytë të “Friends” duke luajtur rolin e të dashurit të Phoebe.

Sean Penn ka luajtur rolin e Eric, i dashuri i motrës binjake të Phoebe. Ai mendon se e dashura e tij është një mësues e mirë që merret me punë bamirëse, mirëpo Phoebe ia thotë të vërtetën.

Bruce Willis e ka luajtur rolin e babait të të dashurës së Rosit. Veç kësaj, karakteri i tij, Paul Stevens, takohet me Rachelin dhe fillojnë të shoqërohen.

Friends – Ross & Elizabeth’s Dad Paul Stevens [ Bruce Willis ]

Friends Season 6 Episode 21 “The One Where Ross Meets Elizabeth’s Dad” If You Want To Support This Channel: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xcli…

Rachel dhe Monica vendosin të organizojnë një ndejë për Phoebe dhe e ftojnë një striptist, rolin e të cilit e luan Danny DeVito.

Officer Goodbody – Danny Devito as a stripper in “Friends” Full scene

Frank, acting as the character of officer Goodbody, is hired to strip at a hen’s night in an episode of the sitcom “Friends”

Reese Witherspoon është paraqitur në serial si motra e zhvatëse e Rachelit, Jill. Ajo nuk punon dhe jeton nga prindërit e saj.

Friends – Jill, Rachel’s sister, the first acquaintance

Friends Season 6 Episode 13 “The One with Rachel’s Sister” If You Want To Support This Channel: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_bu…

Jean-Claude Van Damme ka luajtur në sezonin e dytë. Protagonistët e serialit takohen me të në xhirimet e një filmi të tij.

Jean Claude Van Damme in ” Friends”

Extrait avec Jcvd dans la série Friends

Komiku tashmë i ndjerë, Robin Williams, ka luajtur rolin e një mashkulli që e ka tradhtuar bashkëshortja, ndërsa Billy Crystal e ka portretizuar mashkullin që e ngushëllonte mikun e tij të tradhtuar.

Robin Williams Guest Role On Friends

Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

Ben Stiller, Winona Ryder, Alec Baldwin, Gary Oldman, Susan Sarandon, Brooke Shields, Charlton Heston, Jason Alexander, Morgan Fairchild, Kathleen Turner, Freddie Prinze Jr e Christina Applegate – janë disa nga yjet tjera të njohura që kanë luajtur në këtë serial të popullarizuar.

TOP 20 Guest Stars in Friends

Celebrating the 20th anniversary of FRIENDS, Here’s a countdown of the 20 best guest stars in the show I do not own any of the clips, this video was made for…