220 persona kanë vdekur nga covid-19 në Shqipëri, ndërron jetë tek Infektivi 59-vjeçari nga Tepelena - Gazeta Express

220 persona kanë vdekur nga covid-19 në Shqipëri, ndërron jetë tek Infektivi 59-vjeçari nga Tepelena

Shqiperi

Gazeta Express

14/08/2020 21:50

Ndërron jetë nga Covid-19 një 59-vjeçar nga Tepelena, duke e çuar numrin total në 220.

Para 1 ore ka ndërruar jetë në Spitalin Infektiv në kryeqytet Reiz Kërmaj nga fshati Progonat i Tepelenës, raporton Ora.

Personi i infektuar me Covid-19 kishte ardhur me urgjencë në kryeqytet 4 ditë më parë pasi kishte shfaqur shenja të dukshme të virusit si marrje fryme dhe temperaturë të lartë.

Ky është rasti i dytë i vdekjes në 24 orët e fundit në Tepelenë si pasojë e Civod-19.

Ndërkaq, para pak kohësh janë konfirmuar edhe 2 raste ta reja me Covid-19 na Tepelena