21 Janari, xhaxhai i Aleks Nikës takohet me kreun e SPAK: Nëse hetoni, u dorëzojmë audio përgjimin e Gardës - Gazeta Express
string(104) "21-janari-xhaxhai-i-aleks-nikes-takohet-me-kreun-e-spak-nese-hetoni-u-dorezojme-audio-pergjimin-e-gardes"

Shqiperi

Gazeta Express

24/01/2023 14:09

21 Janari, xhaxhai i Aleks Nikës takohet me kreun e SPAK: Nëse hetoni, u dorëzojmë audio përgjimin e Gardës

Shqiperi

Gazeta Express

24/01/2023 14:09

Xhaxhai i Aleks Nikës, Mark Nika, është takuar me kreun e SPAK Altin Dumanin.

Mësohet se ai ka kërkuar që dosja t’i kalojë SPAK dhe të hetohet nga SPAK.

Lexo Edhe:

Ndërkohë më tej ai është shprehur se nëse hetohet nga SPAK përgjimet do të ua dorëzojë Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionin, pasi nuk kanë besim tek Prokuroria e Tiranës

Ky reagim vjen pas audiopërgjimeve të publikuara së fundmi lidhur më ngjarjen e 21 janarit.

“Ne kërkojmë  që dosja të hetohet në SPAK. Si familje kemi besim te Prokuroria e Tiranës. Ne duam që SPAK-u të tërhqë dosjen pasi i ka të gjitha mundësitë të kryejë një hetim objektiv”, mësohet të ketë thënë Nika.

/Gazeta Express