2 raste të reja me koronavirus në Pukë, 7 mjekë dhe infermierë futen në karantinë - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

26/03/2020 18:55

2 raste të reja me koronavirus në Pukë, 7 mjekë dhe infermierë futen në karantinë

Shqiperi

Gazeta Express

26/03/2020 18:55

Edhe dy raste të reja në Pukë konstatohen se janë pozitiv me koronavirus.

Sipas mediave të infektuarit janë pjesëtarë të së njëjtës familje, duke e çuar në 3 numrin e familjeve me COVID-19.

Të infektuarat janë nënë e bijë dhe e kanë marrë virusin nga kontakti me pacientin zero.

Tashme zyrtarisht nga spitali i Pukes 7 mjeke dhe infermiere janë në karantine. Pritet testimi tyre për shkak se kanë patur kontakte me këto persona.