196 raste të reja me COVID-19 dhe 134 të shëruar në 24 orët e fundit - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

06/08/2020 15:03

196 raste të reja me COVID-19 dhe 134 të shëruar në 24 orët e fundit

Lajme

Gazeta Express

06/08/2020 15:03

IKSHPK-ja ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 196 raste me Covid-19 dhe janë shëruar 134 persona.

IKSHPK-ja njofton se 475 mostra sa janë testuar, 196 nga to kanë rezultuar pozitiv.

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 475 mostra të marra nga ShSKUK-ja dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 196 raste pozitive. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 134 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 5.480 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.908″. /GazetaExpress/