188 raste të reja dhe 7 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Itali - Gazeta Express

Gazeta Express

11/07/2020 19:53

188 raste të reja dhe 7 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Itali

Gazeta Express

11/07/2020 19:53

Koronavirusi në Itali duket se është në fazën e fundit. Gjatë 24 orëve të fundit kemi një ulje të numrit të rasteve të reja me koronavirus dhe të humbjeve të jetëve.

188 raste të reja janë konfirmuar pozitive me koronavirus dhe 7 persona kanë humbur jetën duke  e çuar në  34 945 numrin e përgjithshëm të vdekjeve.

Ndërkohë deri më tani numri i të infektuarve ka shkuar në 242.827 mes të cilëve 194 579 kanë fituar betejën me këtë sëmundje.