15 ushqimet më të mira për të rritur imunitetin - Gazeta Express
string(47) "15-ushqimet-me-te-mira-per-te-rritur-imunitetin"

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

25/04/2024 21:13

15 ushqimet më të mira për të rritur imunitetin

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

25/04/2024 21:13

Të ushqesh trupin me ushqime të caktuara mund të ndihmojë në mbajtjen e sistemit tuaj të fortë të imunitetit.

Nëse jeni duke kërkuar mënyra për të parandaluar ftohjet e dimrit dhe gripin, hapi juaj i parë duhet të jetë një vizitë në dyqanin ushqimor.

Lexo Edhe:

Kur të shkoni atje mos harroni për të blerë këto ushqime që njihen si më përforcuesit e sistemit imunitar.

Frutat argume

Speca të kuq

Brokoli

Hudhra

Xhenxhefil

Spinaq

Jogurt

Bajame

Shafran i Indisë

Çaj i gjelbër

Papaja

Kivi

Mish pule

Fara luledielli

Butak (fruta deti)