14-vjeçarja nga Gjilani aborton në klinikë private, prangoset 21-vjeçari për dhunim - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

28/09/2020 7:36

14-vjeçarja nga Gjilani aborton në klinikë private, prangoset 21-vjeçari për dhunim

Lajme

Gazeta Express

28/09/2020 7:36

Një e mitur u shfrytëzua seksualisht nga një djalë 21 vjeç.

Ai për dy muaj e kishte dërguar 14-vjeçaren në motele të ndryshme dhe ajo mbeti shtatzënë, ndërkaq foshnjën e abortoi.

Pas këtij rasti ajo bashkë me prindërit e denoncuan rastin në polici dhe i dyshuari u arrestua, raporton Klankosova.

Familja e të miturës nuk ka pranuar të flasë.

Kurse sipas një të afërmi të të akuzuarit, ata dy kanë qenë në lidhje dashurie dhe se asgjë nuk ka ndodhur me dhunë.