132 raste aktive me COVID-19 në Malishevë - Gazeta Express

132 raste aktive me COVID-19 në Malishevë

Lajme

Gazeta Express

27/01/2021 16:09

Komuna e Malishevës ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në territorin e saj, 3 persona janë shëruar nga COVID-19, 1 person ka vdekur dhe janë regjistruar 14 raste të reja të infektuara.

Sipas kësaj komune, deri tani janë regjistruar 726 raste të infektuara me koronavirus.

44 persona kanë vdekur si pasojë e këtij virusi, 550 janë shëruar ndërsa 132 raste janë aktive me të.

“Gjendja me COVID-19 në Komunën e Malishevës, është kjo: Nga data 14 mars 2020, e deri më sot, me COVID-19 janë regjistruar 726 persona, prej tyre 550 janë shëruar, 44 kanë vdekur dhe aktiv me COVID-19 janë edhe 132 persona”, është thënë nga kjo komunë./Express/