13 viktima nga Covid në 24 orë në Itali, rritet numri i të infektuarve - Gazeta Express

13 viktima nga Covid në 24 orë në Itali, rritet numri i të infektuarve

Lajme

Gazeta Express

13/07/2020 18:43

Këtë të hënë në Itali është shënuar një ulje e rasteve të reja me koronavirus në 24 orë.

Statistikat e fundit tregojnë se 169 raste të reja janë konfirmuar me koronavirus dhe 13 persona kanë humbur jetën.

Ndërkohë deri më tani numri i pacientëve të infektuar me koronavirus ka shkuar në  243 230, mes të cilëve 34 967.

Aktualisht vijojnë të jenë aktivë me koronavirus  13.1157 pozitive.