110-vjeçarja, gruaja më e moshuar në Kosovë e cila përdor teknologjinë dhe s'ka qenë te mjeku as 10 herë - Gazeta Express
string(102) "110-vjecarja-gruaja-me-e-moshuar-ne-kosove-e-cila-perdor-teknologjine-dhe-ska-qene-te-mjeku-as-10-here"

110-vjeçarja, gruaja më e moshuar në Kosovë e cila përdor teknologjinë dhe s’ka qenë te mjeku as 10 herë

Lajme

Gazeta Express

19/03/2023 18:10

Konsiderohet të jetë gruaja më e moshuar në Kosovë. Xhezide Aliu nga fshati Dardani i Ferizajt, ani pse ka 110 vjet, çdo kujtim nga fëmijëria e saj e ka të freskët. Kur kishte vetëm 15 vjet, atë e martuan.

Gazetare: Egzona Shahini

Lexo Edhe:

Ajo tregon se në gjithë jetën e saj, as 10 herë nuk ka qenë te mjeku.

110-vjeçarja ka mësuar të përdor dhe telefonin, pasi pjesën më të madhe të familjes e ka jashtë Kosovës.

Video në linkun më poshtë.