11 raste të reja me covid-19 në Kosovë, 2 të shëruar - Gazeta Express
string(49) "11-raste-te-reja-me-covid-ne-kosove-2-te-sheruar1"

11 raste të reja me covid-19 në Kosovë, 2 të shëruar

Gazeta Express

11/05/2020 22:17

IKSHPK ka bërë të ditur se sot janë konfirmuar edhe 11 raste të reja me Covid-19 në Kosovë. Po ashtu, dy persona janë shëruar.

Numri total i të prekurve tani është 895, ndërsa 657 persona janë shëruar.

Lexo Edhe:

Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Vushtrrisë 5 raste (sipas vendbanimit: 5 raste Studime e epërme), komuna e Prizrenit 3 raste (sipas vendbanimit: 3 raste Prizren), komuna e Prishtinës 2 raste (sipas vendbanimit: 2 raste Prishtinë) dhe 1 rast me vendbanim në Ferizaj.

IKSHPK kërkon që të zbatohen rekomandimet në mënyrë që të dilet sa më shpejt nga kriza e pandemisë. /Express/