10 ushqime që krijojnë varësi e që duhet tu rrini larg - Gazeta Express
string(54) "10-ushqime-qe-krijojne-varesi-e-qe-duhet-tu-rrini-larg"

Shqiperi

Gazeta Express

24/03/2023 22:36

10 ushqime që krijojnë varësi e që duhet tu rrini larg

Shqiperi

Gazeta Express

24/03/2023 22:36

Ushqimet që nuk mund t’u rezistoni të listuara nga shkencëtarët pas kërkimeve, për të paraqitur ushqimet më të varura që konsumojmë.

Vullnetarët që morën pjesë në hulumtim i vlerësuan ushqimet dhe pijet sipas varësisë që i gjetën, domethënë nuk mund të ndaleshin në një copë, por vazhduan derisa u ndjenë se do të shpërthenin nga ushqimi i tepërt.

Lexo Edhe:

Shikoni listën e dhjetë ushqimeve që krijojnë varësi:

  1. Djathë
  2. Tortë
  3. Soda
  4. Burgers
  5. Patate të skuqura
  6. Akullore
  7. Biskota
  8. Patate të ziera
  9. Çokollatë
  10. Pica.