10 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit, shkon në 237 numri i viktimave - Gazeta Express
string(80) "10-te-vdekur-nga-koronavirusi-ne-24-oret-e-fundit-shkon-ne-237-numri-i-viktimave"

10 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit, shkon në 237 numri i viktimave

Gazeta Express

01/08/2020 15:11

10 vdekje nga koronavirusi janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton Express.

Lajmin e ka bërë të ditur Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani.

Lexo Edhe:

Në gjithë Kosovën deri tash kanë vdekur 237 persona, janë infektuar më shumë se 8 mijë e 500 dhe janë shëruar më shumë se 4500 pacientë.

Aktualisht, në spitalet e Kosovës janë duke u trajtuar rreth 600 pacientë derisa po paralajmërohet se po përfundojnë kapacitetet spitalore shkaku i numrit të madh të të infektuarve me COVID-19.

Në gjithë botën janë prekur me shumë se 17 milionë njerëz me koronavirusin e ri, kanë vdekur më shumë se 600 mijë të tjerë dhe janë shëruar mbi 10 milionë pacientë./Gazeta Express