10 lojtarë debutojnë me Spanjën në ndeshjen e çuditshme para “Euro 2020” - Gazeta Express

10 lojtarë debutojnë me Spanjën në ndeshjen e çuditshme para “Euro 2020”

Sport

Gazeta Express

08/06/2021 19:46

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Spanjës dhe Lituanisë.

Për shkak të Sergio Busquets, që doli pozitiv me COVID-19, është izoluar e gjithë skuadra dhe për të mos prishur këtë miqësore, Spanja vendosi që ta luajë me lojtarë të U-21, po ashtu dhe me trajnerin e ekipit U-21.

Plot 10 lojtarë e konsiderojnë veten me fat pasi debutojnë me Spanjën sonte, vetëm Gil ka luajtur në të kaluarën, raporton Express.