VIDEO/ 14 fëmijë dhe 5 gra u riatdhesuan nga kampi i ferrit, momenti i nisjes nga Libani - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

01/08/2021 9:58

VIDEO/ 14 fëmijë dhe 5 gra u riatdhesuan nga kampi i ferrit, momenti i nisjes nga Libani

Shqiperi

Gazeta Express

01/08/2021 9:58

Ditën e sotme pesë gra dhe 14 fëmijë janë riatdhesuar nga kampet e ferrit në Siri.

Fillimisht janë takuar me ministrin e Brendshëm Bledi Çuçi, të shoqëruar nga gjenerali libanez Abass Ibrahim pak para se të niseshin nga Libani drejt aeroportit “Nënë Tereza”.

Lexo Edhe:

Bashkë më fëmijët, gratë kanë treguar se udhëtimi ishte shumë i gjatë.

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një konferencë në aeroportin “Nënë Tereza” i cili u shpreh se ka ende edhe një operacion për tu zhvilluar duke u shprehur se finalizimi i operacionit të sotëm ishte i vështirë, por pavarësisht kësaj nuk janë ndalur në asnjë moment.