Dita e tetë e "Tokyo 2020", kjo është pozita e Kosovës - prin Kina - Gazeta Express

Sporte tjera

Gazeta Express

30/07/2021 22:19

Dita e tetë e “Tokyo 2020”, kjo është pozita e Kosovës – prin Kina

Sporte tjera

Gazeta Express

30/07/2021 22:19

Ka përfunduar edhe dita e tetë e Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”.

Pas kësaj dite në renditjen e vendeve sa i përket medaljeve prin Kina me 40 medalje gjithsej, 19 të arta, 10 të argjendta dhe 11 të bronzta, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Pas saj renditet Japonia me 28 medalje gjithsej, 17 të arta, katër të argjendta dhe shtatë të bronzta, kurse vendin e tretë e zë ShBA.

Kosova renditet në vendin e 18-të me dy medalje të arta të fituara gjithsej. /Gazeta Express/