Aksident tragjik në Bullgari, 45 të vdekur - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

23/11/2021 7:05

Aksident tragjik në Bullgari, 45 të vdekur

Lajme

Gazeta Express

23/11/2021 7:05

Së paku 45 persona kanë vdekur në një aksident në autostradën e Strumës në Bullgari. Sipas raportimeve, autobusi ishte me shtetas të Maqedonisë Veriore, raporton Express.

Lajmin e ka konfirmuar edhe Ministria e Punëve të Brendshme të Bullgarisë.

Lexo Edhe:

“Denoncimi për një aksident të rëndë trafiku është bërë pak pas orës 2 të mëngjesit të sotëm. Sipas të dhënave fillestare nga autostrada e Strumës, rreth 31 km është aksidentuar një autobus i regjistruar në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Si pasojë e aksidentit kanë humbur jetën 45 persona. Në vendngjarje kanë shkuar me kohë ekipet e policisë, zjarrfikëses dhe ambulanca. Si rezultat i veprimeve të tyre të shpejta, shtatë persona janë transportuar në spital për mjekim. Po kryhet një inspektim. Qarkullimi është ndërprerë në të dy drejtimet. Një organizim i përkohshëm për lëvizje përmes p.v. Dolna Dikanya dhe p.v. Daskalovo”, thuhet në njoftimin e Ministrisë.

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev, zëvendëskryeministri Bujar Osmani dhe ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe tashmë po udhëtojnë për në Bullgari, konfirmoi agjencia shtetërore maqedonase e lajmeve MIA./Gazeta Express