Vuçiq mbërrin në Tiranë, e thotë hapur në samitin e BE: Jemi pranë Rusisë

Presidenti serb Aleksandër Vuçiq ka mbërritur në samitin e BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë ku është pritur nga kryeministri Edi Rama. Në smaitin ku bëhen bashkë 27 liderë europianë Vuçiq tha hapur se Serbia është pranë Rusisë dhe kjo sipas tij nuk është arsye për ta kritikuar. “Pas konsultimeve vendosëm të vinim e të diskutonim të … Continue reading Vuçiq mbërrin në Tiranë, e thotë hapur në samitin e BE: Jemi pranë Rusisë