Situata e sigurisë në Kosovë, ambasadori amerikan takon gjeneralin e KFOR-it

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Jeff Hovenier, ka qëndruar sot në selinë qendrore të KFOR-it ku është pritur nga komandanti Ferenc Kajari, shkruan Gazeta Express. Siç ka njoftuar KFOR-i përmes një njoftimi në “twitter”, Kajari e ka njoftuar ambasadorin Hovenier rreth situatës së sigurisë në Kosovë dhe për aktivitet e përditshme … Continue reading Situata e sigurisë në Kosovë, ambasadori amerikan takon gjeneralin e KFOR-it