Hovenier deklarohet pas takimit me Osmanin: Situata është thellësisht shqetësuese

Ambasadori amerikan, Jeffrey Hovenier, tha se me presidenten Vjosa Osmani ka biseduar për gjendjen e sigurisë në veri të vendit, raporton Ekonomia Online. Hovenier tha se situata është thellësisht shqetësuese në veri dhe ka thënë se është me rëndësi që mos të bëhet hyrja me forcë në objektet e komunave në veri. Ai shtoi se … Continue reading Hovenier deklarohet pas takimit me Osmanin: Situata është thellësisht shqetësuese