Federata e Tenisit e Kosovës do të kërkojë dënimin e Djokovicit

Novak Djokovic po vazhdon me veprimet e tij skandaloze kundër Republikës së Kosovës. Tenisti serb dha një mesazh kundër Kosovës pas fitores në raundin e parë të Grand Slamit “French Open”, shkruan Gazeta Express. Ai u pa duke marrë një stilolaps dhe në ekranin e kamerës shkroi: “Kosova është zemra e Serbisë! Ndaloni dhunën”. Pas … Continue reading Federata e Tenisit e Kosovës do të kërkojë dënimin e Djokovicit