Detajet e fundit nga Ohri: Takimi mund të përfundojë pasdite ose në mbrëmje

Zëdhënësi për Punë të Jashtme i Bashkimit Evropain, Peter Stano, ka folur para gazetarëve që prej disa orësh po presin në Ohër përfundimin e takimeve mes ndëmjeteësuesve evropianë me Kryeministrin Albin Kurti dhe Presidentin serb, Aleksandër Vuciq. Stano ka thënë se, sic është paraparë, konferencën me gazetarë pas takimeve do ta mbajë Kryediplomati evropian, Josep … Continue reading Detajet e fundit nga Ohri: Takimi mund të përfundojë pasdite ose në mbrëmje