Dështimi i reformës zgjedhore, si u fajësuan mes tyre opozita e maxhoranca

Mbi katër orë takim dhe një ndërhyrje e fortë e ambasadës së SHBA-ve, nuk qenë të mjaftueshme që maxhoranca dhe opozita të arrinin në një dakordësi për reformën zgjedhore. Ky është bilanci i mbrëmjes së djeshme në mbledhjen e këshillit politik, teksa si opozita e ashtu dhe maxhoranca, ia kanë hedhur fajin njëri-tjetrit për mosarritjen … Vazhdoni me leximin e Dështimi i reformës zgjedhore, si u fajësuan mes tyre opozita e maxhoranca