Zyrtare: Atletico Madrid transferon një tjetër sulmues - Gazeta Express

Zyrtare: Atletico Madrid transferon një tjetër sulmues

Sport

Gazeta Express

11/07/2019 18:59

Ivan Saponjic edhe zyrtarisht është lojtar i Atleticos.

Atletico Madrid ka njoftuar për transferimin e sulmuesit 21-vjeçar të Benficas, Ivan Saponjić.

Ai ka nënshkruar kontratë tri vjeçare me klubin spanjoll.

21-vjeçari bëhet blerja e gjashtë për ekipin e Diego Simeones, pas Joao Felix, Marcos Llorente, Héctor Herrera, Felipe, dhe Lodi. /Gazeta Express/