Zjarr masiv në Ersekë, vështirësi në ndërhyrjen e zjarrfikëseve - Gazeta Express

Zjarr masiv në Ersekë, vështirësi në ndërhyrjen e zjarrfikëseve

Ballina

Gazeta Express

14/08/2019 9:40

Një zjarr i madh raportohet të ketë përfshirë një masiv pyjor në Ersekë.

Mësohet se zjarri ka rënë në fshatin Boshanj.

Rreth 15 hektarë me pisha dhe dushk janë përfshirë nga flakët.

Sakaq, ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit, ndërsa shërbimet zjarrfikëse po hasin vështirësi në ndërhyrje për shkak të terrenit të thyer malor.