Zgjohet me sy të nxirë dhe gjen letër të çuditshme të gruas


Gazeta Express
13 Qershor 2019 12:09

Duhet të jeni gjithmonë të kujdesshëm me alkoolin.

Nëse ju mund të pini shumë, gjasat janë që ju të bëni diçka që do të pendoheni në mëngjes.

Ose edhe më keq, ju mund të bëni diçka absolutisht të mahnitshme dhe të harrojmë menjëherë pas kësaj …

E gjeta këtë histori më herët sot dhe më duhej ta ndaja me ju.

Burri zgjohet me një fytyrë të shpërfytyruar dhe vetëm kujton fragmente të natës së mëparshme.

Çfarë ndodh më pas është … mirë, thjesht e mahnitshme, transmeton lajmi.net.

Një burrë i martuar, Jack zgjohet me një sy të nxier pas një nate duke pirë me djemtë.

Ai as nuk e mban mend se si u kthye në shtëpi nga festa.

“Oh, damn,” ai mendon për veten e tij, dhe pyeste nëse ka bërë diçka të gabuar natën e kaluar.

Jack me tu ngritur nga shtrati sheh një çift aspirina pranë një gotë uji në tryezën e tij të natës.

Jack ulet dhe sheh rrobat e tij para tij, të gjitha të pastra dhe të palosura.

Ai merr aspirina, dhe pastaj grindet kur sheh një sy të zi të nxier në banjo.

Pastaj ai vëren një shënim të varur në cepin e pasqyrës të shkruar me të kuqe me pak zemra në të dhe një puthje të shënuar nga gruaja e tij: “I dashur burrë, natën e kaluar ju erdhët në shtëpi të dehur dhe bënë një rrëmujë të madhe.

Por mos u shqetësoni! Mëngjesi është në kuzhinë.

Unë u largova herët për të blerë sende ushqimore për të bërë darkën tuaj të preferuar sonte.

Të dua i dashur!

Ai shkon në kuzhinë dhe sheh djalin e tij dhe Jack e pyeti:”Biri … çfarë ka ndodhur mbrëmë?”

E vërteta është zbuluar

“Epo, erdhët në shtëpi pas tre të mëngjesit, të dehur dhe jashtë kontrollit suaj.

Keni rënë mbi tavolinën e kafes dhe e keni thyer atë, dhe pastaj dolët në korridor dhe e keni bërë ashtu syrin e zi nga dera e hyrjes kryesore”

Burri i hutuar e pyet përsëri djalin:”Pra, pse është nëna juaj në një gjendje kaq të mirë?”

Djali i tij përgjigjet, “Oh kjo! Epo, kur Mami të tërhiqte në dhomën e gjumit dhe u përpoq të të hiqte pantallonat, ju keni bërtitur: ‘Lërmë të qetë, jam i martuar! Unë jam i martuar!’”

Jack ishte aq i lehtësuar saqë filloi të qante!

Te fundit


Kthehu lart