Zbulohen ndeshjet e xhiros së parë të sezonit të ardhshëm të Premierligës - Gazeta Express

Zbulohen ndeshjet e xhiros së parë të sezonit të ardhshëm të Premierligës

Sport

Gazeta Express

12/06/2019 13:58

Ndeshjet e xhiros së parë të sezonit të ardhshëm të Premierligës, 2019/20, janë publikuar online. Manchester City do ta nisë sezonin për ta mbrojtur titullin me ndeshje kundër Wolverhampton.

Tifozët e Premierligës po e presin të emocionuar mëngjesin e së enjtes, kur do të zbulohet orari i ndeshjeve për sezonin e ardhshëm, në orën 10:00 të mëngjesit, transmeton Gazeta Express.

Por, një tifoz e kishte pasur këtë orar në duar qysh më parë dhe nuk kishte mundur t’i rezistojë tundimit për ta publikuar listën e ndeshjeve të xhiros së parë nëpër rrjete sociale.

Sezoni i ri do të fillojë në orën 12:30, më 10 gusht, me ndeshjen hapëse mes Tottenhamit dhe fituesit të sezonit të kaluar të Championshipit, Norwich Cityt.

Të shtunën do të zhvillohet edhe ndeshja mes nënkampionit të sezonit 2018/19, Liverpoolit, dhe Burnleyt, ndërsa të dielën Manchester Unitedi do të përballet me Brightonit.

Kampioni në fuqi, Manchester City, do ta mbyllë këtë xhiro të parë me ndeshjen kundër Wolves, që do të zhvillohet të hënën.

Lista e plotë e ndeshjeve:

E shtunë, 10 gusht:

12:30 – Tottenham vs. Norwich

15:00 – Bournemouth vs. Sheffield United

15:00 – Crystal Palace vs. Arsenal

15:00 – Everton vs. Newcastle

15:00 – Southampton vs. Chelsea

15:00 – Watford vs. West Ham

17:30 – Burnley vs. Liverpool

E diel, 11 gusht 

13:30 – Aston Villa vs. Leicester City

16:00 – Manchester United vs. Brighton

E hënë, 12 gusht

20:00 – Wolves vs. Manchester City