Zaev sot takohet me ambasadorin rus, pas skandalit me bisedat telefonike - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

11/07/2019 10:16

Zaev sot takohet me ambasadorin rus, pas skandalit me bisedat telefonike

Ballina

Gazeta Express

11/07/2019 10:16

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev so do të takojë ambasadorin rus në Maqedoni, Sergej Bazdnikin.

Takimi vjen pas publikimit të skandalit me bisedat telefonike të kryeministrit me komedianët rus të cilët ishin prezantuar si Poroshenko dhe Stoltenberg.

Pritet që edhe bisedat telefonik të jenë pjesë e debatit të takimit, ku mes tjerash kryeministri flet edhe për ndikim rus në Ballkan.

Në lidhje me biseda telefonike të publikuara nga komedianët rus, Ambasada ruse u shpreh për mediet e vendit se “nuk komentojnë zhvillime të komedianëve”.