Zaev e Mickoski e vendosin sonte për fatin e Speciales - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

10/09/2019 17:39

Zaev e Mickoski e vendosin sonte për fatin e Speciales

Ballina

Gazeta Express

10/09/2019 17:39

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale Publike. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20:00 në ambientet e Kuvend, pritet të shoshiten mosmarrëveshjet rreth ligjit për Prokurorinë Publike.

Zaev sot tha se dallimi kryesor ka të bëjë rreth përdorimit të bombave si dëshmi.

Ndërsa VMRO-ja nga ana tjetër vazhdon të kushtëzojë me kërkesën për zgjedhje të parakohshme parlamentare.