Instant

Gazeta Express

10/10/2019 17:25

Martinez: Humbja ndaj Juventusit na nxit për t’u përmirësuar

Instant

Gazeta Express

10/10/2019 17:25

Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez, ka këmbëngulur se humbja 2:1 kundër Juventusit do të ndikojë si nxitje për përmirësim për zikaltrit.

Goli i minutës së 18-të nga penalltia nuk ishte i mjaftueshëm për Interin, i cili e pësoi humbjen e parë në Serie A këtë sezon, dhe argjentinasi e ka pranuar se skuadra e tij ende nuk është në nivelin e Juves, transmeton Gazeta Express.

“Ndiej përgjegjësi të bukur”, tha Lautaro pas barazimit të Argjentinës 2:2 me Gjermaninë të mërkurën.

“Tani jam i përqendruara në ekipin kombëtar. Flasim për ndeshjen me Juventusin kur takohemi përsëri”, shtoi ai.

“Do t’i analizojmë gabimet që na kushtuan me humbje, por do të mendojmë për ketë sapo të kthehemi në klub. Juventusi është ekip shumë i mirë, e kam thënë këtë menjëherë pas ndeshjes po ashtu. Do të punojmë për ta arritur në nivelin e tyre”, theksoi ai.

“Humbja nuk është pranuar si shenjë negative, por si nxitje për të punuar për t’u përmirësuar”, përfundoi ai. /Gazeta Express/

Foto LaPresse – Jennifer Lorenzini 06/10/2019 Milano (Italia) Sport Calcio Inter – Juventus Campionato italiano di Calcio Serie A TIM 2019 – 2020 – Stadio “Giuseppe Meazza” Nella foto: Lautaro Martinez viene disturbato con i led al momento del rigore Photo LaPresse – Jennifer Lorenzini 06 October 2019 Milano (Italy) Sport Soccer Inter – Juventus Italian Football Championship League A TIM 2019/ 2020 – “Giuseppe Meazza” Stadium In the pic: Lautaro Martinez with the led in the face