“Xhihan” shëtit nëpër Prishtinë - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

12/07/2019 14:49

“Xhihan” shëtit nëpër Prishtinë

Ballina

Gazeta Express

12/07/2019 14:49

Aktori turk Erkan Pettekaya ka ardhur në Kosovë. Aktori do jetë i ftuar në emisionin “Qejfi më i madh se Stambolli” – emision i Linda Imamit që nisë këtë të premte.

Pettekaya ka lujtuar në shumë filma turk të cilët janë transmetuar edhe në Kosovë dhe kanë qenë shumë të ndjekur nga shqiptarët.

Mirëpo, “Fate të kryqëzuara” ishte seriali ku aktori arriti të mbante pas vetes një pjesë të madhe të njerëzve, të cilët e pëlqyen shumë me rolin e “Xhihanit.    

Aktori turk, Erkan Pettekaya në Prishtinë