Xhaka dhe Ajeti, të vetmit shqiptarë në listën e Zvicrës për ndeshjet e nëntorit - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

08/11/2019 15:41

Xhaka dhe Ajeti, të vetmit shqiptarë në listën e Zvicrës për ndeshjet e nëntorit

Sport

Gazeta Express

08/11/2019 15:41

Trajneri i Zvicrës, Vladimir Petkovic, e ka publikuar listën e futbollistëve të zgjedhur për dy ndeshjet e radhës në kampanjën kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020. Vetëm dy nga 23 futbollistët e ftuar nga Petkovici janë me prejardhje shqiptare.

Gjatë dy javëve të ardhshme, Zvicra fillimisht do të përballet me Gjeorgjinë më 15 nëntor, ndërsa tri ditë më vonë do ta vizitojë Gjibraltarit, në ndeshjet e Grupit D kualifikues për EURO 2020, transmeton Gazeta Express.

Për këto dy përballje, trajneri Petkovic do të mundë të mbështetet në ndihmën e Granit Xhakës dhe Arlind Ajetit, ndërsa Xherdan Shaqiri ende mungon shkaku i një lëndimi.

Xhaka mund të mos e ketë shiritin e kapitenit as në këto dy ndeshje të radhës, pasi që Stephen Lichtsteiner është ftuar për të dytën herë radhazi në Kombëtaren e Zvicrës dhe ai është kapiteni i parë zyrtar i Zvicrës.

Lista e plotë e skuadrës së Zvicrës: