Vuçiq tregon pse po armatoset Serbia


Gazeta Express
16 Korrik 2019 14:55

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka arsyetuar vendimin e Beogradit zyrtar për t’u armatosur

Ai ka thënë se Serbia është një ‘arrë e fortë’, të cilën nuk është e lehtë të thyhet.

“Të jetojmë në frikë nga luftërat… blejmë armë për t’u mbrojtur. Nëse e shohin Serbinë si një arrë të fortë, do të thotë se nuk është e lehtë për ta thyer”, u shpreh kreu i shtetit serb.

Serbia së fundi ka nënshkruar marrëveshje për blerjen e 18 sistemeve mistral me 50 raketa, të cilat do të jenë në gjendje t’iu shmangen laserëve dhe të godasin fluturaket gjatë fluturimeve të ulëta.

Te fundit


Kthehu lart