Vranësira dhe reshje shiu gjatë ditës së sotme - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

20/11/2019 9:48

Vranësira dhe reshje shiu gjatë ditës së sotme

Ballina

Gazeta Express

20/11/2019 9:48

Moti në vend do të jetë me vranësira dhe me reshje shiu, të cilat herë pas here do të kenë karakter më të rrëmbyeshëm. Do të ketë edhe paraqitje të vetëtimave me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe erë të fortë (mbi 60 km/orë), sidomos në pjesët juglindore ku pritet të bien mbi 35l/m2 shi.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej gjashtë deri në 14 gradë, ndërsa ajo e ditës do të lëvizë prej 10 deri në 16 gradë Celsius.

Në Shkup do të jetë me vranësira dhe me reshje shiu. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në 10 gradë, ndërsa e ditës deri në 15 gradë Celsius.

Pastaj pason periudhë e motit të ndryshueshëm me mjegull nëpër disa lugina të caktuara.