Vodhi një veturë, arrestohet pejani - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

18/11/2019 14:07

Vodhi një veturë, arrestohet pejani

Ballina

Gazeta Express

18/11/2019 14:07

Policia në Pejë ka arrestuar një person të dyshuar për vjedhje të një veture

Përmes një komunikate, bëhet e ditur se stacioni policor në Pejë, të mërkurën e 13 nëntorit ka pranuar ankesën nga një person i cili e ka parkuar automjetin e tij VW Pheaton në parking të objektit të tij në rrugën “Ahmet Shala” në Pejë, me ç’rast kur është kthyer nuk e ka gjetur automjetin në fjalë.

“Policia menjëherë i është përgjigjur vendit të ngjarjes dhe pas një pune intensive është arritur të gjendet vetura e lartcekur në oborrin e spitalit rajonal në Pejë, ku e njëjta është sjellë në Stacionin Policor në Pejë për ekzaminime të mëtutjeshme.

Me datën 17.11.2019, pas një pune intensive operativo-hetimore, është arritur që të identifikohet, rrjedhimisht të arrestohet i dyshuari B. M. i lindur me 1992 m/k/sh, i cili dyshohet se ka kryer veprën penale ‘vjedhje e rëndë’”, thuhet në njoftimin e policisë.

Me vendim të prokurorit të shtetit të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit prej 48 orëve.