Vjen trileri i Cats, fansat te ndarë për filmin - Gazeta Express

Vjen trileri i Cats, fansat te ndarë për filmin

Arte

Gazeta Express

23/11/2019 0:39

 Studioja Universal e ka publikuar fragmentin e parë të plotë për “Cats”, në të cilin shpaloset i gjithë luksi i teknologjisë moderne.

Muzikori i famshëm i Andrew Lloyd Webber përfshin yjet e mëdha, si Jennifer Hudson, Taylor Swift, James Corden, Rebel Wilson, Ian McKellen dhe Jason Derulo, me regji të Tom Hooper (Les Miserables, The King’s Speech), ndërsa ngjarja bën fjalë për fisin e maceve të quajtur Jellicles në natën kur e performojnë një vallëzim të veçantë dhe e zgjedhin një prej tyre, e cila do të udhëtojë në Heaviside Layer dhe do ta ketë një jetë të re.

Kur filmi u prezantua me fragmentin e parë, interneti tashmë ishte befasuar nga efektet vizuale, ndërsa kjo video sjell edhe më shumë vallëzim, dramë, gëzof dhe teatër. Fragmenti kështu e ka ndarë internetin, derisa disa janë të mahnitur, të tjerëve njerëzit-mace u duken goxha të pazakontë.

Muzikori i Webber është interpretuar për vite me radhë në Londër dhe Broadway, duke e bërë atë muzikorin me shfaqjen më të gjatë në të dy teatrot, shkruan Koha.

 Muzikori është përkthyer në gjuhë të shumta dhe është interpretuar në të gjithë botën, dhe është interesante se për shkak të tematikës së tij të pazakontë ai u refuzua nga shumë investitorë, ndërsa në fund u dëshmua të jetë një hit absolut. Webber gjeti frymëzim për të në poezitë dhe tregimet e shkurtra të T. S. Eliot.

“Cats” do të arrijë në kinema më 20 dhjetor, në të njëjtën ditë me Star Wars: The Rise of the Skywalker nga Disney.