Vjedhje spektakolare, zgjat vetëm 30 sekonda


Gazeta Express
6 Korrik 2019 12:33

Një grup prej 10 personash hyri me shpejtësi në një dyqan veshjesh dhe në më pak se gjysmë minute mori mallra me vlerë rreth 30 mijë dollarë.

Bluza, xhupa dhe çanta ishin sendet që grabitësit rrëmbyen pa bërë asnjë përzgjedhje. Kjo ngjarje ka ndodhur në Pleasant Prairie, në Winsconsi.

Policia ka publikuar videon e momentit të grabitjes për të identifikuar hajdutët.

‘Flash mob’ shoplifters descend on Pleasant Prairie North Face store [VIDEO]

A band of shoplifters who formed a ‘flash mob’ and rushed into a North Face store are accused of stealing $30,000 worth of merchandise, according to a report in the Kenosha News.

Te fundit


Kthehu lart