“Vitet po kalojnë...” – Messi publikon fotografinë e vjetër me Antonelan - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

19/10/2019 23:50

“Vitet po kalojnë…” – Messi publikon fotografinë e vjetër me Antonelan

Sport

Gazeta Express

19/10/2019 23:50

Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, e publikoi një fotografi të mëhershme tij me bashkëshorten e tij Antonela Roccuzzo, të cilën e krahasoi me një fotografi të fundit të tyre.

Messi dhe Roccuzzo kanë qenë bashkë që nga vitet e adoleshencës së tyre dhe tani ata janë të martuar dhe i kanë tre fëmijë – Thiagon, Mateon dhe Ciron, transmeton Gazeta Express.

“Vitet kalojnë…”, shkroi Messi mbi fotografitë e postuara në llogarinë e tij zyrtare në rrjetin social Instagram.

View this post on Instagram

Los años pasan… ?

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

Kur ishte pyetur më parë se çfarë i pëlqen më së shumti te Antonella, Messi kishte thënë për Marcan: “E vërteta është se unë adhuroj gjithçka te ajo”.

“Ajo ka shumë cilësi të mira: mënyra se si sillet në jetën e përditshme; personaliteti i tij; ajo është gjthmonë në disponim të mirë dhe gjithmonë përballet me probleme në një mënyrë të adhurueshme”.

“Ajo është një person shumë inteligjente dhe që është e mrekullueshme në të gjitha aspektet e jetës”. /Gazeta Express/