Video rrënqethëse, fjalët e vogëlushes nga rrënojat: ‘Duart e mia janë të bardha kam shumë ftohtë’ - Gazeta Express
string(94) "video-rrenqethese-fjalet-e-vogelushes-nga-rrenojat-duart-e-mia-jane-te-bardha-kam-shume-ftohte"

Lajme

Gazeta Express

09/02/2023 14:24

Video rrënqethëse, fjalët e vogëlushes nga rrënojat: ‘Duart e mia janë të bardha kam shumë ftohtë’

Lajme

Gazeta Express

09/02/2023 14:24

Në një video të publikuar, shihen momente të dhimbshme nga pasojat që kanë lënë tërmetet në Turqi dhe Siri. Nën rrënoja është një vajzë 5 vjeçare e cila kërkon ndihmën e babait të saj.

Teksa nuk po arrinin ta nxirrnin dot nga rrënojat, ajo iu drejtua babait të saj duke i thënë se kishte shumë ftohtë.

Lexo Edhe:

“Duart e mia janë të bardha, kam shumë ftohtë babi”.

Në qytet, ku temperatura ka rënë në minus 4 gradë, ekipet kanë punuar fort për të shpëtuar vogëlushen.

Mësohet se Yağmur, mbijetoi dhe është nxjerrë nga rrënojat. Ajo është në gjendje të mirë shëndetësore.