Vdesin edhe dy pacientë, njëri me COVID-19, për tjetrin pritet konfirmimi - Gazeta Express
string(72) "vdesin-edhe-dy-paciente-njeri-me-covid-19-per-tjetrin-pritet-konfirmimi1"

Vdesin edhe dy pacientë, njëri me COVID-19, për tjetrin pritet konfirmimi

Gazeta Express

22/06/2020 21:17

Dy pacientë në QKUK kanë humbur jetën. Njëri ka vdekur pasi është prekur nga Covid-19, ndërsa për tjetrin pritet konfirmimi zyrtar nga laboratori pasi i njëjti kishte edhe dy sëmundje tjera shoqëruese.

Pacienti i parë është Xh.R.(1946) nga Gjilani. Ai përvec Covid-19 ka pasur edhe sëmundje shoqëruese.

Lexo Edhe:

Ndërkohë pacienti i dytë është I.B.(1949) nga komuna e Prishtinës, në Klinikën e Pulmologjisë është pranuar sot pasdite dhe i është marrë mostra për testim për Covid-19 dhe mbetet të konfirmohet nga laboratori nëse i njëjti kishte edhe Covid-19 apo jo, krahas dy sëmundjeve të tjera shoqëruese.

Kjo është komunikata e plotë:

Prishtinë, 22 qershor 2020

Klinika e Pulmologjisë e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës ka njoftuar se sot më 22 qershor 2020, në orët e vona të pasditës në këtë klinikë kanë vdekur dy pacientë.

Pacienti i parë, Xh.R. (1946) nga komuna e Gjilanit, përveç sëmundjeve të tjera, ishte i diagnostikuar edhe me Covid-19.

Pacienti i dytë që ka vdekur, I.B.(1949) nga komuna e Prishtinës, në Klinikën e Pulmologjisë është pranuar sot pasdite dhe i është marrë mostra për testim për Covid-19 dhe mbetet të konfirmohet nga laboratori nëse i njëjti kishte edhe Covid-19 apo jo, krahas dy sëmundjeve të tjera shoqëruese.