Vdes një person nga sulmi i peshkaqenit në Australi - Gazeta Express

Vdes një person nga sulmi i peshkaqenit në Australi

Gazeta Express

22/11/2020 8:46

Një person ka vdekur nga sulmi i një peshkaqeni në qytetin detar të Australisë, Broome, të dielën në mëngjes.

ABC raportoi se policia ka arritur ta nxjerrë nga uji dhe t’i jepnin ndihmën e parë para se të arrinte ambulanca.

Plazhi aty është mbyllur dhe njerëzit janë këshilluar që të jenë të kujdesshëm, raporton The Guardian.

Plazhi “Cable” është vend turistik i popullarizuar, megjithatë përgjatë viteve ndodhin sulme edhe nga gjallesa të tjera.