Vdes një paciente në Infektivë nga COVID-19 - Gazeta Express
string(45) "vdes-nje-pacientee-ne-infektive-nga-covid-199"

Vdes një paciente në Infektivë nga COVID-19

Gazeta Express

12/05/2020 15:04

Ka vdekur edhe një paciente tjetër e infektuar me Covid-19.

Viktima është një 63-vjeçare nga Rahoveci, dhe ishte duke u trajtuar në Klinikën Infektive.

Lexo Edhe:

Këtë e ka konfirmuar për Gazeten Express kryetari i Rahovecit Smajl Latifi.

“Pacientja në fjalë që një javë ka qenë e shtrirë në Klinikën Infektive. Ka pasur edhe probleme të tjera shëndetësore. Pra ka qenë në dializë. Ka vdekur sot në Infektivë”, ka thënë për Express, Smajl Latifi, kryetar i Komunës së Rahovecit

63-vjeçarja ishte paciente e cila vuante edhe nga dializa. Ky rast çon në 29 numrin e të vdekurve në Kosovë që lidhen me virusin Covid-19. /Gazeta Express