Vdes një i burgosur në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë - Gazeta Express
string(58) "vdes-nje-i-burgosur-ne-qendren-e-paraburgimit-ne-prishtine"

Lajme

Gazeta Express

26/02/2024 10:33

Vdes një i burgosur në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë

Lajme

Gazeta Express

26/02/2024 10:33

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se sot në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë ka vdekur një i burgosur, V.M.

Vdekja e tij është konstatuar nga ekipi i Qendrës Emergjente të Qytetit.

Lexo Edhe:

Në njoftim thuhet se organet kompetente janë duke i zhvilluar procedurat ligjore dhe se autopsia do ta verifikojë shkakun e vdekjes.

“Shërbimi Korrektues i Kosovës dhe Departamenti Shëndetësor i Burgjeve njoftojnë se sot rreth orës 07:40 në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë ka ndërruar jetë i burgosuri, V.M. Vdekja është konstatuar nga ekipi i Qendrës Emergjente të Qytetit. I burgosuri ishte duke u trajtuar sipas rekomandimeve të institucioneve shëndetësore publike (IPFK-së). Organet kompetente janë duke i zhvilluar procedurat ligjore, ndërsa autopsia do të verifikoi shkakun e vdekjes”, thuhet në njoftimin e SHKK’së.